Kluczbork dawniej i dziś

Muzeum im Jana Dzierżona w Kluczborku, - serdecznie zaprasza na wystawę ze zbiorów własnych - "Kluczbork dawniej i dziś".

Ekspozycja za pomocą starych kart pocztowych, dawnych fotografii, dokumentów, przedmiotów codziennego użytku oraz współczesnych zdjęć - przybliża historię miasta, ukazuje zmiany, jakim ulegało na przestrzeni lat. Dodatkową, przestrzenną ilustracją miasta - są makiety budynków (np. ratusza)  przygotowane przez uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Kluczborku.

Szczególnie zachęcamy do skorzystania z wyjątkowej okazji, jakim jest zdjęcie z miastem w  tle. "Monidło" wykonane na wzór starych pocztówek, pozwala wpisać się w ramy karty pocztowej - dzięki czemu każdy zwiedzający wystawę może zaistnieć w widokówce z Kluczborka!

Do wykonania zdjęcia (w zamian za symboliczną opłatę) zachęcają wierszyki:

• Duży zysk, a mała strata jedno zdjęcie za „dukata”!
  • Z miastem zdjęcie („za dukata”) - pamiątką na całe lata!

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania.  Wystawa czynna do 13 października 2013 r.