Szczególnie zachęcamy do skorzystania z wyjątkowej okazji, jakim jest zdjęcie z miastem w  tle. "Monidło" wykonane na wzór starych pocztówek, pozwala wpisać się w ramy karty pocztowej – dzięki czemu każdy zwiedzający wystawę może zaistnieć na widokówce z Kluczborka!
 
Uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, zachęcamy do wzięcia udziału w lekcjach muzealnych pt. Dzieje Kluczborka.
Przygotowana prezentacja multimedialna ukazuje historię miasta od najstarszych śladów osadnictwa po czasy nam współczesne. Przedstawione plansze i zdjęcia pozwalają zapoznać się z rozwojem miasta, jego herbem, nazwą, najciekawszymi zabudowaniami oraz postaciami, które na stałe wpisały się w dzieje miasta.
 
Grupy zorganizowane zapraszamy do uczestnictwa w lekcjach muzealnych nt. Strój ludności wiejskiej w okolicy Kluczborka. Zajęcia przeprowadzone będą w oparciu o eksponaty pochodzące z Działu Etnografii naszego Muzeum.
 
  • Czas trwania lekcji – ok. 30 min. Opłata – bilet wstępu (ulgowy) – 2 zł.
  • Zgłoszenia – osobiście lub telefonicznie przynajmniej z dwudniowym wyprzedzeniem!
 
W oparciu o wystawę oferujemy również możliwość wzięcia udziału w zajęciach plastycznych. Oferta skierowana jest do najmłodszych  (przedszkola, dzieci klas I-III szkół podstawowych). Po obejrzeniu wystawy, każdy uczestnik będzie miał możliwość pokolorowania  obrazka – pocztówki.
Dodatkowa opłata za zajęcia – 1 zł.
 
Serdecznie zapraszamy!

Dla niedowidzących

Wersja dla niedowidzących

Informacje


adres  ul. Zamkowa 10, 46-200 Kluczbork

tel.  (077) 418 27 07

email  muzeum_kluczbork@op.pl

ie www.muzeum.kluczbork.pl

  Facebook: Dołącz do nas!

Bilet normalny: 4,00 zł

Bilet ulgowy: 2,00 zł

W niedzielę wstęp bezpłatny

Oprowadzanie: niedziela i święta: 35,00 zł od grupy (grupa maksymalnie do 30 osób)

wtorek- piątek : 10.00 - 15.30

niedziela: 10.00 - 13.30

Uwaga - dla grup zorganizowanych istnieje możliwość ustalenia innego terminu zwiedzania (uzgodnionego przynajmniej z dwutygodniowym wyprzedzeniem).