Domasław - wystawa archeologiczna

Domasław - nekropolia arystokracji a wczesnej epoki żelaza (VIII-VI w. p.n.e.) - plakat wystawyArcheologiczne skarby wydobyte z grobów z okresu wczesnej epoki żelaza już od 23 listopada 2018 r. można podziwiać w kluczborskim Muzeum na wystawie Domasław – nekropolia arystokracji z wczesnej epoki żelaza (VIII–VI w. p.n.e.). Na ekspozycji zaprezentowano prawie 300 cennych zabytków, odkrytych na terenie prastarego cmentarzyska w Domasławiu pod Wrocławiem.
Domasław to wieś w gminie Kobierzyce, położona kilkanaście kilometrów na południowy zachód od Wrocławia. W latach 2006–2008, kiedy budowano tam obwodnicę, Zespół Badań Ratowniczych Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk pod kierownictwem profesora Bogusława Gedigi przeprowadził prace wykopaliskowe. Odkrycia okazały się rewelacyjne, sięgające okresu neolitu, wczesnej epoki brązu i epoki żelaza.

Domasław... - fragment ekspozycji Fragment ekspozycji  - gablota z ceramiką malowaną Fragment ekspozycji  - na pierwszym planie kultowy wózek i grzechotki

Fragment ekspozycji  - rekonstrukcja grobu komorowego Fragment ekspozycji

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania!

Wystawa czynna tylko do 15 lutego 2019 r.

Warsztaty wykonywania naczyń z gliny

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania!

Warsztaty tylko do 15 lutego 2019 r.

Dla niedowidzących

Wersja dla niedowidzących

Informacje


adres  ul. Zamkowa 10, 46-200 Kluczbork

tel.  (077) 418 27 07

email  muzeum@kluczbork.pl

ie www.muzeum.kluczbork.pl

  Facebook: Dołącz do nas!

Bilet normalny: 4,00 zł

Bilet ulgowy: 2,00 zł

W niedzielę wstęp bezpłatny

Oprowadzanie: niedziela i święta: 35,00 zł od grupy (grupa maksymalnie do 30 osób)

wtorek- piątek : 10.00 - 15.30

niedziela: 10.00 - 13.30

Uwaga - dla grup zorganizowanych istnieje możliwość ustalenia innego terminu zwiedzania (uzgodnionego przynajmniej z dwutygodniowym wyprzedzeniem).