O!polskie muzea - aplikacja mobilna

O!POLSKIE MUZEA - aplikacja mobilna już dostępna na Google Play oraz App Store

Z radością informujemy, że jest już dostępna do pobrania bezpłatna aplikacja mobilna O!polskie muzea 🙂 W jednym miejscu można więc znaleźć ponad tysiąc zdigitalizowanych obiektów popularyzujących dziedzictwo kulturalne Opolszczyzny. Aplikacja ma formę przewodnika zawierającego informacje kontaktowe, odnośniki do stron internetowych, lokalizację, godziny otwarcia itp. Ma też tryb kontrastu, będący ułatwieniem dla osób niedowidzących. Od dziś można ją pobrać ze sklepów: Google Play oraz App Store.

Cieszymy się, że nasza instytucja znalazła się pośród 22 muzeów, które dołożyły cegiełkę w jej tworzeniu. Zachęcamy do poznawania opolskich muzeów za pomocą aplikacji i do ich odwiedzania w realu.
Dziękujemy Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu za możliwość wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu.

Partnerem projektu są: Muzeum Ziemi Prudnickiej oraz Stowarzyszenie Muzealników Polskich o. Opole.
Aplikację zrealizowaliśmy w ramach programu „Kultura cyfrowa” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Więcej na www.muzeumpiosenki.pl