NOC MUZEÓW - plakat (na granatowym tle fotografie przedstawiające budynki: kluczborskiego Muzeum, kościoła ewangelickiego oraz artystów podczas koncertu). Szczegóły wydarzenia poniżej.

Już 18 maja w godz 18:00-22:00 serdecznie zapraszamy na wyjątkową Noc Muzeów.
Ciekawe wystawy, atrakcje dla dzieci i dorosłych, przepiękny koncert oraz zwiedzanie zabytków miasta z lekkim dreszczykiem - wszystko to w jeden ciepły majowy wieczór, kompletnie za darmo dla wszystkich mieszkańców i odwiedzających nasze piękne miasto!
Już od godziny 18:00 zapraszamy na przygotowane przez nas atrakcje oraz niesamowity QUIZ dla najwytrwalszych z cudownymi nagrodami!

18:00 Muzeum im. Jana Dzierżona, zwiedzanie wystaw, rozpoczęcie warsztatów i atrakcji dla dzieci, początek quizu z nagrodami

19:00 Zwiedzanie zabytkowego Kościoła Parafii Ewangelicko-Augsburskiej z przewodnikiem ks. Mateuszem Łaciakiem

20:00 Koncert w Kinie Bajka: Mariusz Buczek i Małgorzata Pasznicka śpiewają poezję kluczborskiej poetki Agnieszki Chrobot

21:00 Rynek: nocne zwiedzanie zabytków Kluczborka z przewodnikiem Krzysztofem Adamskim

22:00 WIELKI FINAŁ: rozwiązanie quizu o Kluczborku, rozdanie nagród w Kościele Ewangelickim

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE:

Muzeum im. Jana Dzierżona:

18:00-20:00 warsztaty plastyczne
18:00-20:00 malowanie twarzy dla dzieci
18:00-22:00 tworzenie wyjątkowego muralu przez kluczborskiego artystę - Petiona

Kościół Parafii Ewangelicko-Augsburskiej:

18:00-22:00 wystawa "Dawne dzieje miasta - Kluczbork na starych fotografiach"

18:00-22:00 QUIZ Z NAGRODAMI! Zbieraj fragmenty zagadki w każdym z punktów programu i wygraj... nocną WYCIECZKĘ NA WIEŻĘ KOŚCIOŁA EWANGELICKIEGO! Oraz wiele innych ciekawych nagród!

Wstęp na wszystkie etapy wydarzenia: WOLNY!