Otwarcie wystawy Karnawał w minionym stuleciu

karnawal w minionym stuleciu

W Muzeum im. Jana Dzierżona prezentowana jest wystawa  Karnawał w minionym stuleciu ze zbiorów Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi i kolekcji prywatnych. Otwarcie ekspozycji odbyło się 3 grudnia  br.

Rozpoczął je walcem angielskim występ pary tanecznej – Karoliny i Grzegorza - ze szkoły tańca The Dance Adriany Przybył i Mariusza Mierzwy z Kluczborka. Następnie komisarz wystawy Pani Aleksandra Trella, starszy kustosz łódzkiego Muzeum, zaprezentowała ekspozycję, zwracając uwagę nie tylko na przedstawiane stroje balowe, ale i na różne dodatki, jak szale i narzutki, wachlarze, torebki i inne drobiazgi potrzebne „karnawałowej damie”.

Zwróciła uwagę na obowiązujące na balach ubrania dla panów - frak i smoking oraz nieodzowne dodatki takie jak muszki, dopinane kołnierzyki i gorsy, rękawiczki. W otwarciu uczestniczyli, oprócz licznie przybyłych sympatyków i przyjaciół Muzeum, uczniowie  klasy II e z kluczborskiego LO z wychowawczynią Panią Izabela Fiedorowicz.

Wystawę można oglądać przez grudzień 2009 r. i styczeń 2010 r.

Zapraszamy do zwiedzania. Może prezentowane stroje i dodatki, a także strony dawnych żurnali  zainspirują przy powstawaniu nowej kreacji balowej na karnawał, który niedługo się rozpocznie.