Wystawa poplenerowa

18 maja oficjalnie zakończyła sie XII edycja Pleneru Rzeźbiarskiego.
Dziękujemy panom rzeźbiarzom: Józefowi Fiedorowi, Łukaszowi Zabłockiemu i Andrzejowi Czyżowi za prezentację procesu twórczego, a także gratulujemy pięknych prac. Miniaturowe ule figuralne i płaskorzeźby, które powstały podczas pleneru, aktualnie można oglądać na wystawie poplenerowej w budynku naszego Muzeum.

Serdecznie zapraszamy!

Prace powstałe podczas pleneru Od lewej: Andrzej Czyż, Józef Fiedor, Łukasz Zabłocki

Rzeźbiarze uczestniczący w XII plenerze Zakończenie pleneru

Rzeźbiarze prezentujący autorskie prace Wpis do pamiątkowej księgi

Zakończenie XII pleneru Wspólna praca powstająca na zakończenie XII pleneru

Fotorelacja z Nocy Muzeów

Z radością informujemy, że 19 maja nasze Muzeum odwiedziło 435 osób!

Przy tej okazji chcielibyśmy serdecznie podziękować Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu i Opolskiemu Bractwu Rycerskiemu za wypożyczenie narzędzi tortur i narzędzi katowskich na wystawę "W piwnicy kata"; właścicielom fotobudki COOL BUDKA za towarzyszenie nam podczas tego bajkowego wieczoru oraz pani Katarzynie Chmielewskiej za wypożyczenie strojów.

Przede wszystkim jednak dziękujemy wszystkim Zwiedzającym, za liczne przybycie, znakomitą zabawę, dzieciom (i nie tylko ;) za piękne bajkowe przebrania.
 To był niezapomniany wieczór!
 Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

Bajkowa załoga Bajkowe postacie

COOL BUDKA Warsztaty skręcania balonów

Śnieżka na warsztatach Korowód bajkowych postaci

Na wystawie "Dobranocki z dawnych lat" W oczekiwaniu na rozstrzygnięcie konkursu