NOWE WYSTAWY

Od 29 czerwca serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy - wpisującej się w obchody rocznicy 765-lecia lokacji miasta - Na pocztówkowym szlaku... Kluczbork. Więcej informacji w dziale > WYSTAWY CZASOWE.

Na pocztówkowym szlaku... Kluczbork - plakat wystawy

Od 5 lipca zapraszamy do zwiedzania wystawy Znaki,napisy, inskrypcje w architekturze ludowej, przygotowanej przez Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu.Więcej informacji w dziale > WYSTAWY CZASOWE.

Znaki, napisy, inskrypcje w architekturze ludowej - plakat wystawy

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Od 13 lipca zapraszamy do zwiedzania wystawy prac prof. Marka Jakubka - Malachitowe muchy.  Marek Jakubek urodził się w 1954 r. w Kluczborku. W latach 1974-79 studiował malarstwo w PWSSP we Wrocławiu. Jest profesorem sztuk  plastycznych, prowadzi Pracownię Malarstwa na Wydziale Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Uprawia malarstwo, grafikę i rysunek. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany. Wystawia w kraju i za granicą (Niemcy, Bułgaria, Norwegia, Szwecja, USA, Belgia, Czechy, Grecja, Wielka Brytania, Rosja, Włochy). Więcej informacji w dziale > WYSTAWY CZASOWE.

Malachitowe muchy - plakat wystawy

WYSTAWA POPLENEROWA

18 maja oficjalnie zakończyła sie XII edycja Pleneru Rzeźbiarskiego.
Dziękujemy panom rzeźbiarzom: Józefowi Fiedorowi, Łukaszowi Zabłockiemu i Andrzejowi Czyżowi za prezentację procesu twórczego, a także gratulujemy pięknych prac. Miniaturowe ule figuralne i płaskorzeźby, które powstały podczas pleneru, aktualnie można oglądać na wystawie poplenerowej w budynku naszego Muzeum.

Serdecznie zapraszamy!

Prace powstałe podczas pleneru Od lewej: Andrzej Czyż, Józef Fiedor, Łukasz Zabłocki

Rzeźbiarze uczestniczący w XII plenerze Zakończenie pleneru

Rzeźbiarze prezentujący autorskie prace Wpis do pamiątkowej księgi