NOWE WYSTAWY

Od 29 czerwca serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy - wpisującej się w obchody rocznicy 765-lecia lokacji miasta - Na pocztówkowym szlaku... Kluczbork. Więcej informacji w dziale > WYSTAWY CZASOWE.

Na pocztówkowym szlaku... Kluczbork - plakat wystawy

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Od 5 lipca zapraszamy do zwiedzania wystawy Znaki,napisy, inskrypcje w architekturze ludowej, przygotowanej przez Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu.Więcej informacji w dziale > WYSTAWY CZASOWE.

Znaki, napisy, inskrypcje w architekturze ludowej - plakat wystawy

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Od 13 lipca zapraszamy do zwiedzania wystawy prac prof. Marka Jakubka - Malachitowe muchy.  Marek Jakubek urodził się w 1954 r. w Kluczborku. W latach 1974-79 studiował malarstwo w PWSSP we Wrocławiu. Jest profesorem sztuk  plastycznych, prowadzi Pracownię Malarstwa na Wydziale Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Uprawia malarstwo, grafikę i rysunek. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany. Wystawia w kraju i za granicą (Niemcy, Bułgaria, Norwegia, Szwecja, USA, Belgia, Czechy, Grecja, Wielka Brytania, Rosja, Włochy). Więcej informacji w dziale > WYSTAWY CZASOWE.

Malachitowe muchy - plakat wystawy

 

WYSTAWA POPLENEROWA

18 maja oficjalnie zakończyła sie XII edycja Pleneru Rzeźbiarskiego.
Dziękujemy panom rzeźbiarzom: Józefowi Fiedorowi, Łukaszowi Zabłockiemu i Andrzejowi Czyżowi za prezentację procesu twórczego, a także gratulujemy pięknych prac. Miniaturowe ule figuralne i płaskorzeźby, które powstały podczas pleneru, aktualnie można oglądać na wystawie poplenerowej w budynku naszego Muzeum.

Serdecznie zapraszamy!

Prace powstałe podczas pleneru Od lewej: Andrzej Czyż, Józef Fiedor, Łukasz Zabłocki

Rzeźbiarze uczestniczący w XII plenerze Zakończenie pleneru

Rzeźbiarze prezentujący autorskie prace Wpis do pamiątkowej księgi

Zakończenie XII pleneru Wspólna praca powstająca na zakończenie XII pleneru

Dla niedowidzących

Wersja dla niedowidzących

Informacje


adres  ul. Zamkowa 10, 46-200 Kluczbork

tel.  (077) 418 27 07

email  muzeum_kluczbork@op.pl

ie www.muzeum.kluczbork.pl

  Facebook: Dołącz do nas!

Bilet normalny: 4,00 zł

Bilet ulgowy: 2,00 zł

W niedzielę wstęp bezpłatny

Oprowadzanie: niedziela i święta: 35,00 zł od grupy (grupa maksymalnie do 30 osób)

wtorek- piątek : 10.00 - 15.30

niedziela: 10.00 - 13.30

Uwaga - dla grup zorganizowanych istnieje możliwość ustalenia innego terminu zwiedzania (uzgodnionego przynajmniej z dwutygodniowym wyprzedzeniem).