ZAMASKUJ SIĘ!

Od 16 kwietnia obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Każdy, kto wychodzi z domu, musi zakryć te części twarzy. Może to zrobić za pomocą maseczki jednorazowej, maseczki materiałowej, chusty, apaszki czy szalika. Dzięki temu chroni siebie i innych. Osoby zakażone koronawirusem, które przechodzą chorobę bezobjawowo, nie będą nieświadomie zarażać innych - czytamy na rządowej stronie.

Wiele wskazuje na to, że z maseczkami musimy się "polubić", bo mogą zostać z nami na dłużej. Ważne jest więc, żeby - oprócz podstawowej funkcji ochronnej - maseczki były wygodne, nie utrudniały nam codziennych czynności i aktywności na świeżym powietrzu.

Maseczkę możemy kupić, lub uszyć samodzielnie dokładnie dopasowując do swoich potrzeb i wielkości twarzy. Możemy to zrobić posiłkując się przygotowanymi wykrojami i dokładną instrukcją.

Gdzie znaleźć wykroje i porady? Stron jest wiele - ja posiłkowałam sie znakomicie przygotowanym filmami i wykrojami znalezionymi na stronie ZŁOTY NAPARSTEK, które udostępniam za zgodą.

Na tym filmie można zobaczyć jak krok po kroku uszyć maseczkę ochronną.

Maseczka jest
: trzywarstwowa, z kieszonką na wkład, profilowana, z drucikiem formującym na nos, z gumkami.

Maseczka ochronna – jak uszyć, film + wykrój

Na tym filmie zobaczymy jak krok po kroku uszyć maseczkę ochronną z zakładkami, wiązaną na tasiemki bawełniane.

Maseczka jest: dwuwarstwowa, z kieszonką na wkład, wiązana na sznurki bawełniane.

Maseczka z zakładkami, wiązana – jak uszyć krok po kroku

Poniżej, na zachętę, efekty moich amatorskich prac ;)

Maski, są dostępne w kilku rozmiarach - na fotografiach prezentuję etapy produkcji maski w rozmiarze "4".

Pracę zaczynamy od wydrukowania wykroju.

Wykrój maski do wydruku

Starannie wycinamy interesujący nas rozmiar maski.

Wykrój maski wycięty

Materiał składamy poczwórnie i przypinamy do niego szablon.

Wykrój maski przypięty do tkaniny

Wycinamy nożyczkami.

Wykrój maski - wycinanie

Szablon zostawiamy na następny raz...

Po wycięciu

Tak prezentują się gotowe, podstawowe elementy maski.

(Można jeszcze dodatkowo wykonać kieszonkę na filtr - pominęłam ten etap przy debiucie)

Po wycięciu

Zszywamy całość... w tym momencie, zapraszam do obejrzenia filmów :)

Szycie

Gotowy produkt.

W drogę!

Maska którą prezentuję na twarzy - jest w rozmiarze "2".

POWODZENIA!

Znajdź nas na Instagramie

W niedziele wstęp bezpłatny

Oprowadzanie: niedziela i święta: 35,00 zł od grupy (grupa maksymalnie do 30 osób)*

*UWAGA! Podczas epidemii COVID-19 przyjmowanie grup i oprowadzanie - czasowo wstrzymane.

wtorek- piątek: 10:00 - 12:30

i 13:00 - 16:00*

niedziela: 10:00 - 11.45 i 12:00 - 14:00*

* UWAGA! Wstęp na ekspozycje najpóźniej 30 min przed zamknięciem Muzeum.