Nabór na stanowisko Głównego Księgowego

0,35 etatu - Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Kluczborku

0,15 etatu – Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku

Rodzaj umowy:umowa o pracę

Wymagania niezbędne związane ze stanowiskiem pracy:
Spełnienie wymagań określonych Ustawą o finansach publicznych tj. Kandydat/Kandydatka.:
ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych;
nie była prawomocnie skazana za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe;
posiada znajomość języka polskiego w mowie i piśmie w zakresie koniecznym do wykonywania obowiązków głównego księgowego;
spełnia jeden z poniższych warunków:
ukończyła ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiada co najmniej 3-letnią praktykę w księgowości,
ukończyła średnią, policealną lub pomaturalną szkołę ekonomiczną i posiada co najmniej
6-letnią praktykę w księgowości,
jest wpisana do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów,
posiada certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych albo świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydane na podstawie odrębnych przepisów.
Znajomość prawa w zakresie ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, ustawy o rachunkowości, znajomość gospodarki finansowej instytucji kultury, dyscypliny finansów publicznych, znajomość przepisów z zakresu ubezpieczeń społecznych i prawa podatkowego (w tym podatku VAT).
Doświadczenie w sektorze finansów publicznych.
Znajomość i umiejętność interpretowania przepisów prawa w powierzonym obszarze odpowiedzialności.
Umiejętność obsługi programów finansowo-księgowych (Płatnik, Rewizor), programów do obsługi bankowości elektronicznej oraz  programów biurowych.
Umiejętność rozliczania podatku VAT.

Wymagania dodatkowe:
Skrupulatność, sumienność, umiejętność analitycznego myślenia.
Dobra organizacja czasu pracy oraz gotowość do ciągłego doskonalenia się.
Dodatkowym atutem będzie doświadczenie na analogicznym stanowisku w instytucjach kultury.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:
Prowadzenie rachunkowości instytucji kultury zgodnie z obowiązującymi przepisami
i zasadami.
Uczestniczenie w opracowaniu rocznego planu finansowego.
Dokonywanie wstępnej kontroli zgodności operacji gospodarczych i finansowych z planem finansowym oraz kompletności i rzetelności dokumentów dotyczących operacji gospodarczych
i finansowych.
Kontrola terminowości rozliczeń należnych i zobowiązań.
Wykonywanie dyspozycji środkami pieniężnymi.
Sporządzanie rocznych i okresowych sprawozdań finansowych i statystycznych, deklaracji podatkowych, analiz oraz informacji wymaganych odrębnymi przepisami.
Nadzór nad sporządzaniem miesięcznych rozliczeń z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych
i Urzędem Skarbowym.
Uczestniczenie w opracowaniu planów finansowych do projektów i programów, dotyczących pozyskiwania środków finansowych oraz prowadzenie rozliczenia finansowo-księgowego tych projektów i programów.
 Nadzór nad prawidłowym naliczaniem wynagrodzeń.
 Nadzór nad gospodarką kasową.
Współpraca z Wydziałem Finansowym Urzędu Miejskiego w Kluczborku, Urzędem Skarbowym, Głównym Urzędem Statystycznym oraz bankiem prowadzącym rozliczenia finansowe.
Rozliczanie podatku VAT.

Wymagane dokumenty:
CV, list motywacyjny.
Kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie.
Kopie dokumentów potwierdzających doświadczenie zawodowe.
Oświadczenie o niekaralności, oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnych, oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru, oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych, oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Informacje dodatkowe.
Z osobami, które spełniły wymagania formalne, zostanie przeprowadzona rozmowa kwalifikacyjna.
Rozmowa kwalifikacyjna będzie polegać na sprawdzeniu umiejętności i kompetencji Kandydata\Kandydatki.
O terminie i godzinie rozmowy Kandydaci będą informowani telefonicznie.
Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się w dniach 4 – 10 maja 2022r. w siedzibie Centrum Kultury w Kluczborku.
W CV prosimy o dopisanie następującej klauzuli: “Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez [wpisać nazwę instytucji kultury] moich danych osobowych zawartych
w niniejszym CV w celu przeprowadzenia rekrutacji na stanowisko Głównego Księgowego”

Dokumenty w zaklejonej kopercie, opatrzonej opisem „Oferta pracy na stanowisko Głównego Księgowego” należy złożyć w terminie do 29 kwietnia 2022 r. w sekretariacie:

Centrum Kultury w Kluczborku [46 – 200 Kluczbork, ul. Mickiewicza 5]
Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Kluczborku [46 – 200 Kluczbork, ul. Miarki 2]
Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku [46 – 200 Kluczbork, ul. Zamkowa 10]
Decyduje data stempla pocztowego/osobistego doręczenia.

Informacje dodatkowe można uzyskać pod numerami telefonów:

Centrum Kultury w Kluczborku: 77 418 12 68

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Kluczborku: 77 418 26 12